Wilson Kipsang právě zlomil světový rekord v maratonu

Wilson Kipsang právě nastavil světový rekord v maratonu, časování 2 hodiny, 3 minuty a 23 sekund. V kontextu je to 26, 2 mil při průměrné rychlosti 4 minuty, 42 sekund na kilometr. Keňan porazil předchozí rekord svého krajana Patricka Makau o 15 sekund v závodě v Berlíně, který byl o měsíc dříve na stejném místě. Ve skutečnosti se zdá, že berlínský kurz je místem, kde se rekord překonal: jedná se o osmý světový rekord zlomený ve městě za posledních 15 let.

Za své úsilí vydělával Kipsang 122 000 $ - 54 000 $ za vítězství a 68 000 $ za překonání rekordu. Ale závod nebyl úplně bezútěšný. Když Kispang běžel k cílové čáře, vedle něj začal běžet muž. Ukázalo se, že muž nebyl fanoušek, ale místo toho „přepadový obchodník“ podle New York Times :

Přestože bezpečnost v Berlíně byla zvýšena po bombových útocích v dubnovém bostonském maratonu, vystoupil z davu poblíž cílové čáry muž na sobě žluté tričko a zvedl paže, přičemž ve zjevném kousku zlomil pásku těsně před Kipsang. přepadení marketingu.

Kipsang však byl prostě potěšen, že vyhrál. "Toto je splněný sen;" Před 10 lety jsem sledoval, jak Paul Tergat překonává světový rekord v Berlíně, a nyní jsem splnil sen. Cítil jsem se silný, takže jsem zaútočil na 35k, protože tempo se stalo příliš pomalé, “řekl.

Možná ještě působivější byl, že muž, který přišel na druhém místě, předtím vedl pouze jeden maraton. Eliud Kipchoge, také keňský, skončil ve 2:04:05.